Digitális tájfutó térképtár - Anders Lavfors
|
Belépés
Összes felhasználó
|
Nyelv:
Magyar
Česky
Dansk
Deutsch
Eesti
English
Español
Français
Italiano
Magyar
Norsk
Português
Svenska
Türkçe
|
DOMA 3.0.6
Áttekintő térkép mutatása
Áttekintő térkép elrejtése
|
KML
|
Vissza
<< MIK-korten (2015-04-19)
|
Gustavsberg lång (2015-04-25) >>
10-milarepet (2015-04-22)
Típus:
Tävling
Térkép/terület:
Hanvedens IP (särtryck ur Rudan-Ektorp)
Rendező:
OK Älvsjö Örby
Versenyforma:
H110 str 1, gaffling BC 4,7km
Táv:
6.27 km
Idő:
50:46
Lampa på huvudet, men behövde inte tända. Lyckades konstigt nog växla ut Janne utan omstart.
1 Sandig brant uppför och jag kände tidigt hur riklig min matlådemiddag varit. Lite tveksamt på höjden men andra avslöjade kontrollen.
2 Trodde jag var på väg in på tomtmarken därav den extra svängen. Sedan bra förutom kroken på höjden.
3 Tyckte jag bommat 1 och 2,och jag var ensam och bestämde mig för att sejfa via stigar. Misslyckades med att se skärmen.
4 Enligt plan. Styrde förbi röset för att få en exakt position. Lyckades ta kontrollen före två andra,men avslöjade den då.
5 Blev väl lite kaxig och tog ledningen ut. Började planera kontrolltagningen för tidigt och var för långt fram i tankarna när jag passerade första sankmarken och stannade upp flera hundra meter för tidigt. Min konkurrent fortsatte medan jag irrade lite i det halvöppna. När jag till slut kom till elljusspåret måste jag kolla av bautastenen för att inte riskera ännu mer irrande.
6 En mer normal Anders-bom: valde elljusspår för att möjligen ta tillbaka lite tid. Uppe på höjden läste jag inte av höjdkurvorna och letade planlöst tills jag hittade branten söder om ringen.
7 Löpsträcka, men borde gått fram till ängshörnet med vägarna. Nu blev det onödigt vadande och klättrande.
8 Fel utgång och sedan löpning.
9 Något osäker och mycket sand på blöta skor
10-MÅL
Hozzászólások mutatása
Hozzászólások mutatása/elrejtése
(
0
)
Hozzásszólás küldése
Név:
E-mail:
Mentés